Замовити зворотній дзвінок

Забронювати столик

(пусто)
 

Служба доставки!

Корчма на телебаченні RTVI

Екскурсія в подарунок!

Меню на вашій мові!

Віртуальний тур по ресторану

Пасьянс
Мистецька палітра косівщини

Предыдущая запись     Следующая запись
Мистецька палітра косівщини

Гончарний круг… Ще далекі наші предки знали його. Із минулих віків доходить до нас кераміка – свідчення неабиякої майстерності людини, її творчості. Назва «кераміка» походить від грецького слова «керамос», тобто глина. До кераміки належить широке коло виробів з різноманітної глини.
Дивовижні вази, амфори, звичайні миски та горщики – які вони подібні до теперішнього посуду! І колишній, і сьогоднішній зроблені з найпростішого матеріалу – глини – все тими ж руками гончаря.
Гончарство – одне з найскладніших, до того ж дуже примхливих ремесел. Успіх тут значною мірою залежить від знання секретів випалювання. Адже вогонь може й зіпсувати, звести нанівець прекрасну роботу гончаря.
Гончарство на території Західної України виникло давно. Відомими осередками гуцульської кераміки є місто Косів.
Найбільш поширеним на Гуцульщині є виробництво вжиткового посуду – мисок, тарілок, збанків, калачів, свічників, а також кахлів для облицювання печей. У розписі застосовується широкий спектр геометричних і рослинних мотивів. Візерунок наноситься вільно. Тло виробу щільно вкривається кутами, колами, ромбами, підковками, лініями, часто застосовується “ільчасте письмо” (штрихування навхрест). Рослинні мотиви пов’язані з загальними традиціями українського рослинного візерунка, зображуються квіти, пуп’янки, вазони, гілочки, листочки, гірлянди тощо.
Але найчудовіше у кераміці гуцулів – сюжетні розписи, що передають живу природу, зображують тварин і людей у навколишньому світі. Сцени із зображенням людей і тварин відображують спостереження художника, його ставлення до подій, передають філософію світосприйняття.
Кольори косівського керамічного розпису – ніби відлуння прохолоди й чистоти Карпат, пронизаних сонячними променями лісів, чистого високого неба, стрімких гірських річок, зелених полонин.
Для особливих поціновувачів у нашому ресторані Ви маєте можливість придбати частку української автентичності - косівську кераміку.

Рекомендуемые прочитать

Смак літа: сезон холодних супів відкрито!
Свята на липень
Фестиваль гарбуза
Березень
19 квiтня День Нарождення
Вход