Замовити зворотній дзвінок

Забронювати столик

(пусто)
 

Служба доставки!

Корчма на телебаченні RTVI

Екскурсія в подарунок!

Меню на вашій мові!

Віртуальний тур по ресторану

Пасьянс
Святкування Трійці

Предыдущая запись     Следующая запись
Святкування Трійці

Трійця - це велике православне свято, яке відзначається по закінченню п'ятдесяти днів після Великодня . Введений апостолами в знак пам'яті про зішестя Святого Духа і розкритті істини існування Триєдиного Бога - Святої Трійці.
Треба відзначити, що п'ятдесятий день не випадковий, і збігається зі святом Старого Завіту - П'ятидесятницею. Здавна цей день вшановували, як дата заснування Церкви Христа.

Святкування Трійці на Русі

Святкування Святої Трійці - це одна з найбільших церковних православних традицій. Служить символом очищення людської душі від усього поганого і злого. Звеличує сошедшую з небес благодать, дала силу для заснування єдиної Церкви.
Вважається, що в цей день Святий Дух у вигляді священного вогню зійшов на апостолів, принісши велике знання. Саме з цього моменту апостоли почали проповідувати, розповідаючи про справжній Триєдиного Бога.

Обряди і традиції Трійці

Готуючись до свята, господині в обов'язковому порядку наводять в будинку чистоту. Житла прикрашаються польовими квітами, пахучими травами та гілками дерев. Вважається, що все це символізує оновлення природи, процвітання і новий цикл життя.
Святковий ранок починається з відвідин церкви. Люди підносять подяку Господу за те, що захистив їх через хрещення . Невеликі букети з трав та квітів парафіяни приносять з собою, щоб надалі розмістити їх в оселях на найпочесніших місцях.
Як традиційно прийнято у слов'ян, на Трійцю святкування не обходиться без хлебосольного столу, який ділять з рідними та друзями. На стіл обов'язково ставлять коровай і освячені в церкві трави на знак достатку і процвітання.
Треба зазначити, що на цьому церковний сценарій святкування Трійці завершується, однак, залишається традиція народних гулянь. Вийшло так, що православний обряд збігся з древнім шануванням приходу літа і так званими Зеленими тижнями. У народі Зелені святки (тижня) вважалися, насамперед, святом дівчаток-підлітків. У цей час старші дівчата брали їх в свою компанію для спільних посиденьок і ворожінь на судженого.
Крім того, дана тиждень носила назву «русальним». За своєю суттю це була абсолютно язичницька традиція, що включає ігри з переодяганнями, танці, віддання молитов матінці Природі. Вірили, що в цей тиждень русалки ночами виходять з води на берег, гойдаються на гілках дерев, спостерігають за людьми. Саме тому не можна було прати в ставках, гуляти поодинці в хащах дерев, вигулювати худобу далеко від сіл - русалки могли забрати недбайливого подорожнього до себе, на дно.
Також в язичницькій традиції Зелений тиждень вважалася часом, коли померлі прокидалися. В основному це стосувалося «заложных» небіжчиків - тобто тих, хто помер раніше часу і «не своєю смертю». Вірили, що в ці дні вони поверталися на землю, щоб продовжити своє існування у вигляді міфологічних істот.
Тому на Зелені святки в обов'язковому порядку поминають небіжчиків: родичів і «заложных».

Таким чином, як і в безлічі інших православних свят, церковні обряди і традиції святкування Трійці тісно переплетені з язичницькою історією. Офіційна церква цього не приймає і не схвалює. Але так як по суті своїй свята дуже схожі між собою, то й відзначати їх народ почав в симбіозі, не відокремлюючи православні обряди від язичницьких. Завдяки цьому ми отримали свято з древньою історією, цікавими традиціями та гарними обрядами, який, в той же час, наповнений філософським спогляданням і релігійним змістом

Рекомендуемые прочитать

Унікальний благодійний проект від «Корчми»
Традиційні страви - Деруни
19 квiтня День Нарождення
Свято Івана Купала
Масляна
Вход